Τελευταίες Αποφάσεις Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου
- 10 Ερωτήσεις-Απαντήσεις για τα βήματα υλοποίησης της απόφασης του Διοικητικού Εφετείου με βάση την απόφαση της Δ.Ο.Ε. ΔΣ 06-08-2024
- Δικαίωση για χιλιάδες νεοδιόριστους εκπαιδευτικούς- Ηχηρό «χαστούκι» για Κυβέρνηση και ΥΠΑΙΘΑ οι πρώτες αποφάσεις του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών. Εδώ και τώρα να μονιμοποιηθούν όλοι οι νεοδιόριστοι συνάδελφοι! ΔΣ 06-08-2024
- Η τοποθέτηση του Συλλόγου μας στο περιφερειακό συμβούλιο Aττικής για το θέμα της στέγασης των αναπληρωτών. ΔΣ 01-08-2024
- Στις νέες απειλές του ΓΓ του ΥΠΑΙΘΑ απαντάμε με την αποφασιστικότητά μας να υπερασπιστούμε τα μορφωτικά δικαιώματα των μαθητών μας! Προχωράμε σε άμεση απάντηση με παράσταση διαμαρτυρίας στο ΥΠΑΙΘΑ την Τετάρτη 17 Ιουλίου στις 12 μ.μ. ΔΣ 12-07-2024
- ΔΗΜΟΤΙΚΑ- ΣΧΕΔΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ 2023 2024 ΤΕΛΙΚΟ ΔΟΕ 12-06-2024
- ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ -ΣΧΕΔΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ 2023 2024 ΤΕΛΙΚΟ ΔΟΕ 12-06-2024
- ΕΙΔΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ - ΣΧΕΔΙΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ 2023 2024 ΤΕΛΙΚΟ ΔΟΕ 12-06-2024
- ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ 2023_2024 ΔΟΕ 12-06-2024
- ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ 2023_2024 ΔΟΕ 12-06-2024
- ΕΙΔΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ -ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΤΙΜΗΣΗ 2023_2024 ΔΟΕ 12-06-2024
- Επείγουσα επιστολή προς τους Δήμους ευθύνης του Συλλόγου μας (Παιανίας – Γλυκών Νερών, Παλλήνης - Γέρακα, Ραφήνας - Πικερμίου, Αρτέμιδος – Σπάτων, Μαραθώνος) ΔΣ 11-06-2024
- ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΔΣ 30-05-2024
Τελευταίες Ανακοινώσεις Αιρετών ΠΥΣΠΕ Ανατολικής Αττικής
- Οι αιρετοί της ΑΣΕ Π.Ε Αν. Αττικής - ΝΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΣΤΑ 4ΘΕΣΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ Μαρία Σφυρή (τακτικό μέλος)- Γιώργος Γεωργίου (αναπλ. μέλος) 28-12-2020
- ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ!!! - ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΕΚΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΔΟΤΟΥΣ ΑΙΡΕΤΟΥΣ Άγγελος Πούλος -Γιάννης Ρούπας 13-12-2020
- Ενημερωτικό για τα ΜΚ των αναπληρωτών Μαρία Σφυρή (τακτικό μέλος)- Γιώργος Γεωργίου (αναπλ. μέλος) 13-12-2020
- Καταβολή όλων των δεδουλευμένων στις Συναδέλφισσες στα 4θεσια Νηπιαγωγεία Μόνιμη λύση για τη συνέχεια της σχολικής χρονιάς με μείωση του ωραρίου Άγγελος Πούλος -Γιάννης Ρούπας 21-11-2020
- ΑΣΕ ΑΙΡΕΤΟΙ - Απαράδεκτη η απόφαση της Διεύθυνσης Π.Ε, Αν. Αττικής για τις άδειες ειδικού σκοπού Μαρία Σφυρή (τακτικό μέλος)- Γιώργος Γεωργίου (αναπλ. μέλος) 20-11-2020
- ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΗ ΣΤΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΜΚ Άγγελος Πούλος -Γιάννης Ρούπας 02-11-2020
- Εναπομείναντα κενά στην Αν. Αττική - Αποσύραμε τις υποψηφιότητές μας - Να πάρει πίσω το Υπουργείο την απόφαση για τις εκλογές παρωδία Άγγελος Πούλος -Γιάννης Ρούπας 28-10-2020
- Ανακοίνωση των αιρετών της ΑΣΕ στο ΠΥΣΠΕ Αν. Αττικής για τα κενά μετά τη Γ΄φάση προσλήψεων αναπληρωτών. Μαρία Σφυρή (τακτικό μέλος)- Γιώργος Γεωργίου (αναπλ. μέλος) 15-10-2020
- 350 κενά εκπαιδευτικών στην Αν. Αττική - Στηρίζουμε τον θεσμικό ρόλο των αιρετών στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Άγγελος Πούλος -Γιάννης Ρούπας 05-10-2020
Ο ΝΟΕΜΒΡΗΣ ΦΩΤΙΖΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΠΑΛΗΣ ΓΙΑ
ΨΩΜΙ-ΠΑΙΔΕΙΑ -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ
Είναι τα συνθήματα στην πύλη του πολυτεχνείου εκτός του κλίματος;
“Άλλαξαν τ' ανεμολόγια και οι ορίζοντες” και μοιραζόμαστε πια με τους αμερικάνους κοινές αξίες όπως λέει ο Τσίπρας καθώς είναι ...διαβολικά καλοί;
Το απίστευτο κρεσέντο υποτέλειας που διατυπώνεται συνολικά από το πολιτικό προσωπικό της χώρας, δεν μπορεί να κρύψει, τα νέα δεινά που απειλούν το λαό μας καθώς εμπλέκουν τη χώρα στις ατέλειωτες πολεμικές επιδρομές των ιμπεριαλιστών. Δεν μπορεί να κρυφτεί ότι οι ιμπεριαλιστές δεν προσφέρουν ομπρέλα προστασίας από τις “καταιγίδες” που ξεσπούν συνεχώς στην περιοχή μας, αλλά είναι οι ίδιοι, οι καταιγίδες που σαρώνουν χώρες και εξανδραποδίζουν λαούς και μπροστά στην εξυπηρέτηση των συμφερόντων τους, όλοι είναι αναλώσιμοι.
Οι Αμερικάνοι και Ευρωπαίοι ιμπεριαλιστές δεν είναι σωτήρες, αλλά φονιάδες του λαών και μαζί ληστές του πλούτου μας. Παραρτημοποίηση και ερήμωση της χώρας. Αυτό είναι το πραγματικό περιεχόμενο της “εθνικής σωτηρίας” που φέρνουν τα ...δάνεια τους, εξαπολύοντας παράλληλα ταξικό πόλεμο ενάντια στα λαϊκά δικαιώματα.
Σήμερα 44 χρόνια μετά την εξέγερση του Νοέμβρη προκύπτει η ανάγκη να σπάσουμε τα δεσμά του ιμπεριαλισμού παλεύοντας ενάντια στην ιμπεριαλιστική εξάρτηση, κόντρα στην αποδοχή του πλαισίου ένταξης σε ΝΑΤΟ-ΕΕ. Κόντρα σε υπονομευτικές λογικές που ακυρώνουν αυτή την αναγκαιότητα, την “εξαφανίζουν”, βαφτίζοντας τη χώρα μας ιμπεριαλιστική(!!!).
ΕΞΩ ΤΟ ΝΑΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ, ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕ. Μ’ αυτά τα παλιά συνθήματα επιβάλλεται να ξαναδυναμώσει η αντιιμπεριαλιστική πάλη, για να γίνει η χώρα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ και Ο ΛΑΟΣ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ. Παλεύοντας για την ανατροπή της αντιλαϊκής κυβερνητικής πολιτικής, ενάντια στο φασισμό, διεκδικώντας ΨΩΜΙ-ΠΑΙΔΕΙΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
Γιατί οι όροι εργασίας, σπουδών, διαβίωσης, θα κριθούν στη σύγκρουση με τους εκμεταλλευτές και φορείς της εξαθλίωσης μας, χωρίς αυταπάτες για περιθώρια κατευνασμού, συμβιβασμού η συνθηκολόγησης. Στην οικοδόμηση Μετώπου Αντίστασης Διεκδίκησης και Πάλης. Σ΄ αυτό το πεδίο διαμορφώνεται ο συσχετισμός δύναμης, μόνο μέσα απ΄ αυτό μπορεί ν΄ αλλάξει η ζωή και το μέλλον μας.
Μ' ΑΓΩΝΕΣ ΤΙΜΑΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΕΣ